Lofty w Gdańsku
Znaleźliśmy 50 Lofty. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Gdańsk, które mogą być interesujące
Lofty w Gdańsku
Większość dostępnych apartamentów cechuje się nowoczesnym wystrojem. Świetny dizajn nie wpływa jednak negatywnie na wysokość cen. Każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń. Można wynająć zarówno obiekty w centrum Gdańska, jak i w nieco dalej położonych dzielnicach, przestronne i mniejsze lofty, z widokiem na miasto, dziedziniec, ogród, a nawet na morze, takie, które są odpowiednie dla par i idealne dla większych grup. Niektóre z loftów mieszczą się w blokach, inne zaś w nieco starszych budynkach takich jak kamienica czy… spichlerz.
Noclegi z wieloma udogodnieniamiWiele loftów oferuje dostęp do takich udogodnień jak bezpłatne WiFi, telewizor, suszarka do włosów czy pralka. Apartamenty z reguły mają wyposażoną kuchnię. W niektórych loftach znajduje się zestaw do parzenia kawy i herbaty. W części z nich możemy zamówić śniadanie albo dodatkowe usługi lub skorzystać z udogodnień takie jak wizyta w saunie lub odnowa biologiczna. Niektóre z loftów mają własny balkon lub taras. Nie wszędzie akceptowane są zwierzęta. Część z apartamentów ma także dostęp do bezpłatnego parkingu.
Podróżujący i aktywności
Gdańsk dla miłośników kultury i sztuki
Jeżeli najlepiej wypoczywasz, obcując ze sztuką, Gdańsk to miejsce dla Ciebie. Co roku w mieście i okolicy odbywają się liczne festiwale, wśród których każdy koneser kultury znajdzie coś dla siebie. Fani teatru mogą uczestniczyć w Festiwalu Szekspirowskim. Entuzjaści muzyki poważnej powinni rzucić okiem na wydarzenia organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką, takie jak przykładowo Gdańska Jesień Pianistyczna czy Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Amatorom muzyki rozrywkowej i popularnej polecamy odbywający się co roku w Gdyni Open’er Festival, a wielbicielom hip-hopu – Sopot Hip-Hop Festiwal. Pasjonaci rytmów latynoskich mogą podziwiać tancerzy podczas Deakocan Dance Festival. W mieście znajdują się też liczne muzea, gdzie można podziwiać obrazy i fotografie, w tym Muzeum Narodowe w Gdańsku, które może pochwalić się m.in. tryptykiem „Sąd Ostateczny”, jednym z najlepiej zachowanych przykładów malarstwa niderlandzkiego na świecie. Gdańsk dla entuzjastów aktywnego wypoczynkuWielbiciele ruchu będą zachwyceni tym, co oferuje Gdańsk. Liczne trasy rowerowe, możliwość zwiedzania miasta z perspektywy kajaka albo deski stand-up-paddle, dwadzieścia trzy kilometry plaż to tylko niektóre z propozycji. Co roku odbywa się tu także wiele zawodów sportowych z nagrodami. Osobom preferującym mniej intensywny wysiłek polecamy przynajmniej wspiąć się na wieżę Bazyliki Mariackiej. To tylko niewiele ponad 400 schodów.
W Gdańsku urodzili się: Artur Schopenhauer, Günter Grass i Gabriel Fahrenheit.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Gdańsku
Jedna z największych wystaw na świecie poświęcona jest w całości II Wojnie Światowej. Odwiedzający poznają mnóstwo faktów historycznych i ciekawych informacji z życia codziennego w tym trudnym okresie. Z uwagi na rozmiar muzeum warto zaplanować sobie co najmniej kilka godzin na zwiedzanie albo przyjść tutaj kilka razy. Wystawa ma charakter interaktywny.
2. Podziwianie sztuki ulicznejFanów street artu czeka w gdańskiej dzielnicy Zaspa miła niespodzianka. Na jednym z największych blokowisk w kraju można znaleźć dziesiątki murali na światowym poziomie. Znajdują się tam malowidła nawiązujące do lotniczej historii dzielnicy, portret Lecha Wałęsy na budynku, w którym niegdyś mieszkał, dzieła artystów polskich i zagranicznych. Kolekcję Malarstwa Monumentalnego można zwiedzać w ramach spacerów z przewodnikiem lub na własną rękę, posiłkując się aplikacją, mapą lub przewodnikiem w wersji papierowej lub elektronicznej.
3. Wycieczka rowerowa po Trójmiejskim Parku KrajobrazowymTrójmiejski Park Krajobrazowy obejmuje część terenów Gdyni, Sopotu i Gdańska. Park składa się przede wszystkim z lasów. Jeśli chcemy wybrać się tu na rower, musimy liczyć się z koniecznością pokonania licznych wzniesień. Na terenie parku znajdują się trasy o różnej długości, w tym jedna o długości ponad 70 km – od Gdańska do Wejherowa.
4. Koncerty organowe w Katedrze w OliwieSłynne na całą Polskę organy przyciągają rzesze turystów w czasie odbywających się przez cały rok prezentacji oraz w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w miesiącach letnich. Oprócz wielkich organów w Katedrze znajdują się jeszcze dwa inne instrumenty.
5. Plaża OrleKąpielisko na Wyspie Sobieszewskiej jest bardziej kameralne niż popularne Jelitkowo czy Stogi. Na plaży znajduje się punkt gastronomiczny i boisko do gry w siatkówkę. Warto stąd przespacerować się w kierunku ujścia Wisły, żeby zobaczyć w rezerwacie Mewia Łacha foki, które często tam wypoczywają.
6. Rejs po MotławieAby ochłodzić się w gorące dni i zobaczyć miasto z innej perspektywy, warto wybrać się na rejs po Motławie. Dostępne są wycieczki trwające godzinę lub pół, w trakcie których można zobaczyć takie atrakcje Gdańska jak Brama Żuraw, Wyspa Spichrzów lub Westerplatte.
7. Degustacja pomorskich specjałówNie zaskakuje fakt, że w lokalnej kuchni ważną rolę odgrywają ryby morskie takie jak śledzie czy dorsze. Można jeść je jako drugie danie – na przykład dorsz smażony na maśle albo w zupie rybnej, najczęściej przyrządzanej z dorsza i łososia. Charakterystycznym, lecz obecnie rzadko spotykanym deserem, jest tort gdański, który przygotowuje się między innymi z migdałów. Z tych ostatnich robi się także mleko gdańskie, lekki deser, wpisany na listę produktów tradycyjnych. Osobom, które lubią mocne trunki, polecamy likier ziołowo-korzenny Goldwasser.