Kempingi na Litwie
Znaleźliśmy 47 Kempingi. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Litwa, które mogą być interesujące
Kempingi na Litwie
Planując wypoczynek na Litwie, warto zacząć od zarezerwowania noclegu. Polecamy zastanowić się nad wynajęciem lokum na jednym z kempingów, które rozmieszczone są na terenie całego kraju. Jeśli chcesz zrobić objazdówkę po Litwie lub chcesz zobaczyć jej największe miasta, zdecyduj się na nocleg w pobliżu Wilna, Kowna czy Kłajpedy. Jeśli natomiast wolisz spędzić czas nad wybrzeżem lub w niewielkich miejscowościach z dala od ulicznego hałasu, zarezerwuj lokum na Mierzei Kurońskiej, w pobliżu Łabonarskiego Parku Regionalnego lub niedaleko granicy z Polską czy Białorusią.
Wrzuć na luzJeśli marzą Ci się wakacje, podczas których całkowicie odetniesz się od codziennego życia i ciągłego biegu, to koniecznie spędź je na litewskich kempingach. Położone są wśród zieleni, z dala od miejskiego zgiełku, w malowniczych i urokliwych miejscowościach. To tam zakwaterowanie znajdą zarówno podróżujący w pojedynkę, jak i pary, rodziny z dziećmi czy większe grupy turystów. Goście mogą korzystać z Wi-Fi, TV, kuchni, lodówki czy pralki. Na terenie obiektów znajduje się też udostępniony przyjezdnym grill, a oprócz tego plac zabaw i ogród. Zwierzęta są tam mile widziane.
Podróżujący i aktywności
Być może na pierwszy rzut oka nie wydaje Ci się, żeby Litwa była ciekawym kierunkiem wakacyjnym. Nic bardziej mylnego! Koniecznie wybierzcie się do jej stolicy, Wilna. Wjedźcie kolejką na Wzgórze Giedymina, które jest jedną z wizytówek Litwy. To tam mieści się Wieża Giedymina, taras widokowy i muzeum poświęcone historii kraju. Wjedźcie windą na Wieżę Telewizyjną, będącą jedną z najwyższych budowli w Europie Wschodniej. Odwiedźcie jedną z najstarszych dzielnic Wilna, Republikę Zarzecze, gdzie na świeżym powietrzu ustawione są różne eksponaty, a wśród nich rzeźby i instrumenty muzyczne. Wybierzcie się na spacer do Ogrodu Bernardynów, pełnego karuzel i fontann. Zajrzyjcie również do jednego z muzeów – Muzeum Zabawek, Muzeum Pieniędzy czy Muzeum Kolejowego. Jeśli w planach macie wycieczki do innych miast Litwy, koniecznie wybierzcie się do aquaparku w Druskiennikach, położonych niecałe 50 kilometrów od granicy, a także do Parku Grutas, czyli prywatnego muzeum z przedmiotami związanymi z historią tego kraju.
Litwa dla kochających aktywny wypoczynekLitwa ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji przyrodniczych. Jeśli chcesz spędzić wakacje nad wodą, wybierz się nad jedno z największych jezior na Litwie: Dryświaty, Dzisna czy Duś. Możesz też odpocząć nad litewskim wybrzeżem Bałtyku i nad Mierzeją Kurońską – odwiedź miejscowości nadmorskie, takie jak Połąga czy Kłajpeda. W Połądze wybierz się do Pałacu Tyszkiewiczów, w którym mieści się Muzeum Bursztynu, a w Kłajpedzie zajrzyj do Litewskiego Muzeum Morza i Delfinarium. Odpocznij na jednej z plaż, rozmieszczonych na 90 kilometrach linii brzegowej Litwy i mających odznaczenie Błękitnej Flagi. Wybierz się na spacer jedną z setek ścieżek przyrodniczych i wież widokowych, znajdujących się na terenie pięciu parków narodowych i 30 parków regionalnych, a także przejedź się do rezerwatu biosfery Żuwinty, wpisanego na listę UNESCO.
Litwa ogłosiła niepodległość 11 marca 1990 roku jako pierwsza z republik radzieckich.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Litwie
W drodze na wakacje na Litwie warto zatrzymać się na pograniczu polsko-litewskim. Na tym obszarze, a w szczególności na terenach położonych na południe i na wschód od Wilna, znajduje się wiele miejscowości zamieszkanych głównie przez osoby pochodzenia polskiego. W wielu miejscach działają polskie szkoły, funkcjonują polskie parafie i ośrodki kultury. Poszukaj polskich akcentów za północną granicą naszego kraju!
2. Odpocznij na łonie naturyKoniecznie wybierz się na tereny Mierzei Kurońskiej, czyli długiego półwyspu oddzielającego Zalew Kuroński od Morza Bałtyckiego. Na terenie Litwy ma on długość 50 kilometrów, a w 2000 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rośnie tam około 900 gatunków roślin i zamieszkuje go ponad 100 gatunków ptaków. Na tym obszarze możesz uprawiać żeglarstwo lub windsurfing, wybrać się do Muzeum Państwowego Parku Narodowego „Mierzeja Kurońska”, a także zobaczyć tzw. Tańczący las.
3. Przespaceruj się po wileńskim Starym MieścieBędąc w stolicy Litwy, Wilnie, wybierz się na spacer po Starym Mieście, które zostało wpisane w 1994 roku na listę UNESCO. Znajduje się tam wiele ciekawych zabytków, a wśród nich Ostra Brama i Kaplica Ostrobramska, znane z inwokacji z „Pana Tadeusza”, Bazylika Archikatedralna, Muzeum Adama Mickiewicza, Zaułek Literatów czy prawosławny Monaster świętego Ducha.
4. Spróbuj litewskich dań i przysmakówPodczas pobytu na Litwie zajrzyj do jednej z restauracji i spróbuj nowych smaków. Podpowiemy Ci, co warto zamówić na obiad: skosztuj cepelin, czyli pyz z ziemniaków i farszu, czebureka – smażonego pieroga z farszem, kołdunów litewskich, chłodnika litewskiego lub blin żmudzkich. Warto również spróbować jednej z litewskich nalewek, a także jednego z ciast – sakotis lub sera jabłkowego.
5. Wejdź na Górę KrzyżyOdwiedź nietypowe sanktuarium, znajdujące się w miejscowości Szawle, na wschód od Kłajpedy. To tam, na niewielkim wzgórzu, zobaczysz dziesiątki tysięcy krzyży. Dawniej stawiano je, aby pokazać bunt przeciwko władzom carskim i radzieckim, dziś jest to miejsce pielgrzymkowe.
6. Zobacz średniowieczny zamek w TrokachDowiedz się co nieco o historii Litwy w dawnej siedzibie władców kraju – zamku w Trokach, leżących na Pojezierzu Wileńskim. Niegdyś na tym terenie znajdowały się trzy zamki, do dziś przetrwały dwa z nich, które odbudowano i otwarto dla zwiedzających. Jeden z trzech zamków mieści się na wyspie, na którą można dostać się przez drewniany most. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji historycznych na Litwie.
7. Przenieś się do przeszłościZaplanuj wycieczkę do dawnej stolicy Litwy – Kiernowa. Miejscowość położona jest około 40 kilometrów od Wilna i nazywana jest „Litewską Troją”. Obecnie znajduje się tam park historyczno-archeologiczny z pięcioma grodziskami: Górą Zamkową, Górą Ofiarną, Górą Lizdejki, Grodziskiem Krywejkiszki i Tronem Mendoga. W 2004 roku stanowisko wpisano na listę UNESCO.