Glampingi w Słowenii
Znaleźliśmy 107 Glamping. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Glamping w w Słowenia
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Słowenia, które mogą być interesujące
Glampingi w Słowenii
Słowenia to niewielkie państwo leżące nad Morzem Adriatyckim, graniczące z Chorwacją, Węgrami, Austrią i Włochami. Noclegi w glampingach, czyli luksusowych kempingach, znajdziesz na terenie całego kraju. Jeśli chcesz spędzić swój pobyt w stolicy Słowenii i okolicach, wynajmij lokum w regionie Lublana lub Domžale. Jeśli wolisz wypocząć na łonie natury, wśród zieleni i górzystych krajobrazów, wybierz glamping w okolicach jeziora Bohinj, Bled lub niedaleko Triglavskiego Parku Narodowego. Miłośnicy błogiego odpoczynku na plaży znajdą zakwaterowanie nad Zatoką Triesteńską, w gminie Izola. Noclegi znajdziesz też bliżej granicy z Węgrami – w okolicach Murskiej Soboty.
Nocleg skrojony na miaręOferowane przez nas noclegi w glampingach znajdują się w malowniczych okolicach ze wspaniałymi widokami na góry, jeziora lub morze. To właśnie tu odpoczniesz od zgiełku miasta i naładujesz wyczerpane baterie. Właściciele obiektów doskonale zdają sobie sprawę z wpływu zieleni i drzew na samopoczucie, dlatego tak bardzo starają się, aby goście byli zadowoleni z pobytu na łonie natury. Zakwaterowanie w glampingach wybierają zarówno pary, rodziny z dziećmi, jak i seniorzy i większe grupy znajomych. Goście mają do dyspozycji parking, ogród, TV, kuchnię, balkon lub taras, niekiedy też kominek lub basen. Gwarantujemy, że pobyt w glampingach w Słowenii spełni Twoje oczekiwania!
Podróżujący i aktywności
Słowenia spodoba się w szczególności tym, dla których idealny urlop to wypoczynek na łonie natury. Na Twojej liście miejsc do odwiedzenia powinno znaleźć się Jezioro Bled, które wyróżnia się położeniem wśród gór i krystalicznie czystą wodą – możesz tam pożeglować lub popływać. W pobliżu jeziora mieści się wąwóz Vintgar wraz ze ścieżką przyrodniczą o długości niecałych dwóch kilometrów, na której zobaczysz górskie potoki i kilkunastometrowy wodospad. Wybierz się także nad jezioro Bohinj, większe niż jezioro Bled i zdecydowanie rzadziej odwiedzane przez turystów i miejscowych, lub nad jezioro Jasna. W pobliżu miasta Piran zobacz klify, a w Triglavskim Parku Narodowym słynny wodospad Pericnik. Odważni mogą przejechać się najwyżej położoną drogą w Słowenii – drogą pod Mangart. Warto również wybrać się na trekking w dolinie Soczy, jednej z najpiękniejszych słoweńskich dolin. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które chcą spróbować swoich sił w raftingu, paraglidingu czy wspinaczce.
Słowenia dla rodzin z dziećmiJeśli wybierasz się na rodzinne wakacje, polecamy zacząć wycieczkę od wizyty w stolicy Słowenii, Lublanie. Jest to niewielkie miasto, liczące niecałe 300 tysięcy mieszkańców. Wybierzcie się do średniowiecznej twierdzy, górującej nad miastem, przejdźcie się ulicami Starego Miasta, zwiedźcie katedrę św. Mikołaja i kościół franciszkanów, a także idźcie na spacer do Parku Zvezda. Na obiad warto wybrać się do jednej z restauracji położonych wzdłuż rzeki Ljubljanicy. Wybierzcie się do jednego z muzeów: Galerii Narodowej, Muzeum Historii Słowenii, Muzeum Sztuki Nowoczesnej lub prawosławnej cerkwi Cyryla i Metodego. Oprócz wizyty w stolicy warto zobaczyć też wybrzeże Słowenii. Wybierzcie się do malowniczego Piranu lub niewielkiej Isoli i przespacerujcie się wąskimi uliczkami miast. Zobaczcie ruiny zamku Kamen w Begunje nad Gorenjskem i przejdźcie się do Muzeum Miodu w miasteczku Radovljica.
Słowenia jest trzecim najbardziej zalesionym krajem Europy, a na jej obszarze żyje ponad 24 tysiące gatunków zwierząt.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Słowenii
Kuchnia słoweńska to połączenie wielu smaków obecnych na całym Półwyspie Bałkańskim. Skosztuj štrukli, czyli ciasta filo z nadzieniem, najczęściej wegetariańskim, zupy jota, czyli zupy z ziemniaków, fasoli i kiszonej kapusty, a także ciasta potica, czyli drożdżowej rolady z orzechowym nadzieniem, podawanej najczęściej na święta. Spróbuj też słoweńskiego wina – najbardziej znanymi są wina Teran, Rebula i Cviček.
2. Zwiedź podziemny światWybierz się na tereny słoweńskiego płaskowyżu Kras. Znajduje się tam wiele pięknych jaskiń, które można odwiedzić wraz z przewodnikiem. Najbardziej popularną jest jaskinia Postojna (Postojnska jama). Szacuje się, że w ciągu ostatnich 200 lat odwiedziło ją prawie 20 milionów turystów. Warto wejść również do Kriżnej Jamy lub jaskini Szkocjańskich (Škocjanske jame). Bardziej doświadczonym grotołazom polecamy mniej turystyczne jaskinie, takie jak jaskinia Logarcek, Vranja czy jaskinia Skednena.
3. Wejdź na najwyższy szczyt SłoweniiNajwyższy szczyt Słowenii, Triglav, znajduje się w Alpach Julijskich i mierzy 2864 metrów n.p.m. Organizowane są wyprawy na szczyt wraz z przewodnikiem, a cała wycieczka trwa cztery dni. Trekking wśród tak niesamowitych krajobrazów zostanie z Tobą w pamięci na długo.
4. Przypłyń na jedyną naturalną słoweńską wyspęSłynna wysepka Blejski Otok znajduje się na jeziorze Bled, położonym w północno-zachodniej Słowenii. Znajduje się na niej kościół Wniebowzięcia Maryi, w którym często odbywają się śluby. Dostaniesz się na nią drewnianą łódką, tzw. pletną.
5. Pojeździj na nartachSłoweńskie Alpy stwarzają idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Być może z tego powodu narciarstwo to w Słowenii sport narodowy; znajduje się tam wiele stoków i ośrodków narciarskich. Zaliczamy do nich ośrodek Kranjska Gora, Vogel z widokiem na Alpy Julijskie i szczyt Triglav, a także Maribor Pohorje.
6. Odkryj tajemnice zamku wpisanego do Księgi Rekordów GuinessaWybierz się do największego zamku jaskiniowego na świecie, zamku Predjama, położonego w okręgu Postojna. Jest to 4-piętrowy zamek, w XII wieku wbudowany w jaskinię w skałach, a w XV wieku rozbudowany. Zamek posiada podziemną sieć korytarzy, w których chroniła się przed najazdami miejscowa ludność.
7. Weź udział w słoweńskim karnawaleObejrzyj ciekawe karnawałowe parady, tzw. kurentowanie. Wraz z nadejściem wiosny mieszkańcy przebierają się za kurentów, czyli bożków symbolizujących początek wiosny i płodność. Strój kurenta waży nawet 40 kilogramów i tworzony jest najczęściej ze skóry owczej.