Domki letniskowe w Karkonoszach
Znaleźliśmy 18 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Karkonosze, które mogą być interesujące
Domki letniskowe w Karkonosze: Najpopularniejsze cele podróży
Domki letniskowe w Karkonoszach
Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów, czyli łańcucha górskiego południowo-zachodniej Polski i północnych Czech. Jednymi z popularniejszych obiektów noclegowych w tym regionie są domki letniskowe, znajdujące się w okolicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Ten rodzaj zakwaterowania jest często wybierany przez osoby, które zamiast odgłosów dynamicznego i ruchliwego miasta wolą spokój i niezmąconą niczym ciszę. Miłośnicy odpoczynku nad wodą znajdą nocleg w pobliżu Stawów Podgórzyńskich i Zalewu Sosnówka, a amatorzy szusowania na nartach – w Szklarskiej Porębie i okolicach, Szczyrku lub Karpaczu. Warto dodać, że po czeskiej stronie Karkonoszy baza noclegowa jest również dobrze rozbudowana, a domki letniskowe znajdują się na całej ich długości, od Harrachova na zachodzie po Žacléř na wschodzie.
Nasze noclegi gwarantują zadowolenie z wakacjiWybierasz się na romantyczny weekend we dwoje ze swoją drugą połówką i chcesz, żebyście dobrze czuli się w wynajętym miejscu? Planujesz rodzinne wakacje i nie chcesz, żeby ktokolwiek narzekał podczas wyjazdu? A może wspólnie ze znajomymi chcecie po prostu dobrze się bawić? Możesz mieć pewność, że oferowane przez nas noclegi zaspokoją Twoje oczekiwania i potrzeby. Przestronne i komfortowe domki letniskowe położone są wśród zieleni, w malowniczych okolicach. Latem odpoczniesz w ogrodzie i wyjdziesz w góry, a zimą pojeździsz na nartach. Gości mają do dyspozycji wiele udogodnień: kuchnię, pralkę, nie wspominając o sieci Wi-Fi czy telewizorze. Na zewnątrz obiektu znajduje się taras lub altana, nieduży ogród, a także przenośny grill.
Podróżujący i aktywności
Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i nie wyobrażasz sobie swojego urlopu bez atrakcji na świeżym powietrzu, to wypad w Karkonosze będzie dobrym pomysłem. Jednym ze sposobów na spędzenie wolnego czasu w tej części Sudetów jest wyprawa w góry. Przejdź się na jedne z najwyższych szczytów polskich Karkonoszy – Wielki Szyszak i Łabski Szczyt. Karkonosze znane są także z wodospadów – do najbardziej popularnych należą Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, Wodospad Podgórnej czy znajdujący się po czeskiej stronie Wodospad Mumlawy. Nie brakuje tu też jezior, które położone są w wyjątkowo malowniczych okolicach: wybierz się nad Śnieżne Stawki, czyli kompleks ośmiu jezior powstałych w morenach polodowcowych, a także nad Wielki Staw, zajmujący honorowe pierwsze miejsce na liście największych jezior polodowcowych na terenie Karkonoszy. Jeśli wybierasz się w te rejony zimą i lubisz sporty zimowe, polecamy wybrać się na narty. Jest tutaj dużo wyciągów narciarskich; znajdują się w Szklarskiej Porębie czy Karpaczu, a po czeskiej stronie w Harrachovie czy Szpindlerowym Młynie. Warto dodać, że Karkonosze są również rajem dla sportowców, którzy upodobali sobie narciarstwo klasyczne w postaci biegów.
Karkonosze dla rodzin z dziećmiPodobno niełatwo jest zadowolić wszystkich członków wycieczki na rodzinnych wakacjach. Czyżby? Przygotowaliśmy dla Was listę atrakcji, która obali ten mit. Jeśli liczy się dla Was dobra zabawa, koniecznie wybierzcie się do Parku Trampolin w Jeleniej Górze, gdzie możecie do woli zaszaleć na jednej z 22 trampolin. Jeśli aktywny wypoczynek nie jest Wam straszny, warto wybrać się do parku linowego w Karpaczu i spróbować swoich sił na jednej z tras o różnym stopniu zaawansowania. Jeśli natomiast wolicie spędzić swój czas w sposób leniwy i spokojny, polecamy relaks w kompleksie Term Cieplickich, znajdujących się w Jeleniej Górze. Oprócz kąpieli w basenach termalnych można tam odprężyć się w strefie SPA, wziąć udział w zajęciach z fitnessu lub aquafitnessu.
W okolicach Wodospadu Kamieńczyka kręcono sceny do popularnego kilka lat temu filmu „Opowieści z Narnii”.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Karkonoszach
Zobacz Śnieżne Kotły, czyli doliny polodowcowe, powstałe w czasie ostatniego zlodowacenia. Składają się z dwóch cyrków polodowcowych i leżą na terenie gminy Piechowice. Oprócz tego, że są wyśmienitym punktem widokowym, z którego widać całe Karkonosze, Góry Izerskie i Kaczawskie, rośnie tam kilka ciekawych gatunków roślin.
2. Zakochaj się w lokalnej sztuceWybierz się do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze i poznaj wielowiekową tradycję szklarską tego regionu. Już w XIV wieku zaczęto wyrabiać proste naczynia w tzw. „hutach leśnych”, a w XVII wieku warsztaty szklarskie i zdobnicze z tej części kraju zdobyły szerszy rozgłos.
3. Dowiedz się, skąd wziął się w Polsce budynek kościoła wybudowanego w NorwegiiZaplanuj zwiedzanie jednej z największych atrakcji Karpacza – średniowieczną Świątynię Wang, którą przeniesiono w XIX wieku z południowej Norwegii. Obecnie jest siedzibą parafii ewangelickiej w Karpaczu i według specjalistów jest najstarszym kościołem drewnianym w Polsce.
4. Przenieś się do przeszłości Dolnego ŚląskaWybierz się do jednej z najnowszych atrakcji Jeleniej Góry – projektu Time Gates – Bramy Czasu. Jest to kompleks podziemnych korytarzy, w którym poznasz wiele historii dotyczących tego regionu i legend z nim związanych.
5. Spróbuj lokalnych potrawNie poznasz danego regionu, jeśli nie spróbujesz jego kulinarnych specjałów. W tym przypadku mówimy o kilku obowiązkowych daniach, których koniecznie musisz skosztować. Jednym z nich są sikorki karkonoskie, czyli placki z ziemniaków z dodatkiem czosnku i majeranku, a także kucmochy. Pod tą nazwą kryje się słodki przysmak przygotowywany z ciasta ziemniaczanego z makiem i cukrem pudrem.
6. Poznaj dzieła nieznanych szerszej publiczności artystów na festiwalu sztukiWeź udział w imprezie Festival dell’Arte, która odbywa się od kilku lat w różnych miejscach w Karkonoszach. Oprócz wystaw rzeźby, malarstwa, ceramiki czy fotografii możesz obejrzeć również spektakle teatralne lub posłuchać muzyki na żywo.
7. Wyrusz w góryWłóż wygodne buty i zdobądź najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Ma wysokość 1602 metrów n.p.m. i wchodzi w skład listy szczytów Korony Gór Polskich.