Agroturystyka w Szwecji
Znaleźliśmy 1 463 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Agroturystyka w w Szwecja
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Szwecja, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Szwecji
Wyjazd do ośrodka agroturystycznego w Szwecji to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie wakacji na łonie przyrody. Oszałamiająca natura, przepiękne skandynawskie wnętrza łączące prostotę i estetykę i unikalna lokalna kultura czynią ze Szwecji jeden z najatrakcyjniejszych kierunków na wyjazd. Najwięcej ośrodków agroturystycznych znajduje się w środkowej Szwecji, zwłaszcza w okolicy Ostersund. Szukający zupełnego odcięcia od cywilizacji, powinni kierować wzrok ku dalekiej północy, np. Kiruny oraz nieodległych terenów, a ci, którzy szukają wyciszenia, chcąc mieć miasta jednak blisko siebie, niechaj jadą do Skanii.
Skandynawski design i przyrodaOśrodki agroturystyczne w Szwecji to tradycyjne drewniane domki lub nowoczesne, surowe konstrukcje. Wszystkie skrywają niezawodny skandynawski design. Zamieszkaj w uroczych czerwonych domkach – ostojach cywilizacji pośród cudownej, niezanieczyszczonej przyrody Szwecji. Nad brzegiem jeziora pełnego ryb lub na skraju ciemnego lasu. Przy ostoi łosi lub blisko śnieżnych tras. Pomimo oddalenia od miast znajdziesz tutaj wszelkie potrzebne wygody: Internet, TV, parking. I oczywiście dostęp do własnej kuchni – Szwedzi znani są ze swojej samowystarczalności. Jeśli potrzebujesz więcej prywatnego luksusu, wybierz domki z basenem, jacuzzi i oczywiście sauną.
Podróżujący i aktywności
Szwecja to doskonały kierunek dla rodzin lubiących spędzać czas z dala od zgiełku, zwłaszcza ze starszymi dziećmi oraz z...czworonogami. Ponad połowa ośrodków agroturystycznych w Szwecji akceptuje zwierzęta. W pełnym gronie możecie tu uprawiać wszelkie rodzinne aktywności – wspólne wędrowanie, jazda na rowerze, na nartach – zwłaszcza na uwielbianych w Szwecji biegówkach – na łyżwach, a także na quadach i wielu innych pojazdach terenowych. Możecie też wynająć domek nad brzegiem jeziora i spędzić cudowny rodzinny czas na pomoście, ruszając się stamtąd sporadycznie albo wcale. A jeśli macie ochotę na wycieczki w głąb natury, koniecznie urządźcie sobie fikę w lesie. Fika to przerwa na kawę, która jest istotnym elementem szwedzkiej kultury jako moment integracji społecznej. Szwedzi kochają fikę urządzać właśnie w lesie, pijąc kawę przygotowaną na prostym palniku, który mieści im się w plecaku. Koniecznie spróbujcie tu lokalnej kuchni, przede wszystkim zdrowych ryb oraz popularnych również w naszym kraju köttbullar, mięsnych klopsików, by przekonać się, czy te serwowane w Polsce smakują tak samo.
Szwecja dlar entuzjastów naturyJeśli kochacie naturę, prawdopodobnie nie trzeba Was nawet specjalnie przekonywać do wyjazdu do Szwecji. Kraj słynie z zachwycającej przyrody. Tym, którym Szwecja wydaje się płaska, wyjaśniamy, że to bardzo górzysty kraj, a tutejsze góry są przepięknie usytuowane – często występują w parze z jeziorami. Znajdują się tu jedne z absolutnie najpiękniejszych tras trekkingowych na świecie. Wędrujcie przez Szlak Wysokiego Wybrzeża, unikatowego polodowcowego wypiętrzenia, które wciąż się podnosi! Rocznie o ok. 8 milimetrów. Cały czas z morza wyłaniają się tu więc nowe połacie lądu. Nie mówiąc już o zachwycającej północy (jeśli jesteście przygotowani na tamtejszy surowy klimat). W Gästrikland znajdziecie trasy ciągnące się przez rozległe doliny i łąki wschodniego wybrzeża. Do Szwecji zgłoście się też po doświadczenie prawdziwej zimy – wędrowanie i biwakowanie na zaśnieżonych trasach, wzdłuż których będą Wam towarzyszyć renifery. Nawet wokół miast znajdziecie sporo możliwości kontaktu z przyrodą. Np. wokół Sztokholmu znajdują niezliczone jeziora.
W Szwecji biwakowanie jest legalne nawet na prywatnych terenach. W myśl zasady Allemansrätten „prawa wszystkich ludzi” do przyrody.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Szwecji
Szwedzi kochają biathlon. Jeśli nie byliście nigdy przekonani do tej dyscypliny narciarstwa klasycznego, to właśnie tu ma szansę się to zmienić. Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Ostersund to prawdziwe święto, godne fiest z okazji dnia patrona w Hiszpanii. O temperaturę ciała można zadbać w dobrze zaopatrzonej strefie gastronomicznej, serwującej np. kiełbaski z renifera. I ulec atmosferze niezwykłego entuzjazmu, wspólnie celebrując z lokalnymi mieszkańcami.
2. Spektakl światełZobaczenie zorzy polarnej to absolutnie niesamowite przeżycie. W poszukiwaniu zorzy warto przyjechać w okolice Kiruny, tu bowiem znajduje się instytut zajmujący się badaniem tego zjawiska. Tu można też spróbować swoich sił jako dowódca psiego zaprzęgu, by przekonać się, czy zyskamy zaufanie sfory. Średnia temperatura w styczniu – -16 stopni.
3. Szwedzki rytuał oczyszczeniaW Szwecji znajduje się wiele otwartych saun – przeszklonych kabin z widokiem na zamarznięte jezioro. Z której następnie się wychodzi się, by schłodzić się w przeręblu lub zaspie śniegu. Skok endorfin gwarantowany.
4. Odkryj KoslappJednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu jest wiosenny początek wypasu bydła. Moment wyprowadzenia zwierząt ze stodół po spędzonej zimie jest lokalnym świętem. Entuzjazm podskakujących z radości krów na widok zielonego pastwiska udziela się wszystkim zebranym. Niesamowicie radosne przeżycie!
5. Kontrolowane spotkanie z łosiemZwłaszcza w górnej części kraju łatwo napotkać na przytuliska dla łosi, które zajmują się pomaganiem w powrocie do zdrowia chorym i zranionym okazom. Przytuliska są otwarte na zwiedzających. Można tam zazwyczaj uczestniczyć w karmieniu i bliżej poznać ten symbol Skandynawii.
6. Wędrówki po cienkim lodzieTo absolutnie wyjątkowa szwedzka aktywność. Późną jesienią, jeszcze przed nadejściem zimy, jeziora w Szwecji zamarzają cienką warstwą lodu, co sprawia, że doskonale widać wszystko, co dzieje się na dnie. Okres ten trwa zaledwie 2-3 tygodnie i wypełniony jest długimi wędrówkami po szwedzkich jeziorach, zanim ich tafle pokryją się tak grubą warstwą lodu, że wytycza się na nich pasy dla samochodów.
7. Dzień św. ŁucjiTo tradycyjny dzień, wyznaczający przesilenie zimowe. 13 grudnia Szwedzi zbierają się w lokalnych kościołach, by zapalić świece, a następnie iść w orszaku, któremu przewodniczy św. Łucja.