Agroturystyka w Piechowicach
Znaleźliśmy 1 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Piechowice, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Piechowicach
Piechowice to niewielkie miasteczko na Śląsku, położone w powiecie karkonoskim, niecałe osiem kilometrów na północny wschód od Szklarskiej Poręby. Noclegi w obiektach agroturystycznych znajdziesz na terenie całego powiatu – w miejscowościach Przesieka, Szklarska Poręba, Zachełmie, Jelenia Góra, Podgórzyn lub Wojcieszyce. Ze względu na położenie miejscowości, tuż u podnóży Gór Izerskich i Karkonoszy, jest ona atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym. Jeśli zdecydujesz się spędzić urlop w Piechowicach lub w okolicznych miastach, możesz mieć pewność, że będzie to udany pobyt. Zaczerpnij górskiego, świeżego powietrza i zadbaj o swoje samopoczucie w tym urokliwym i spokojnym regionie u stóp górskich szczytów.
Wyskocz na urlopNoclegi w obiektach agroturystycznych w Piechowicach i okolicznych miasteczkach przeznaczone są dla zróżnicowanych liczebnie grup. Położone są w cichych i spokojnych okolicach, w których na pewno odpoczniesz od codzienności i spędzisz miły czas w nowym środowisku. W obiektach jest dostęp do sieci Wi-Fi. Goście mogą korzystać z parkingu, kuchni, ogrodu, balkonu lub tarasu. Do ich dyspozycji często przygotowany jest także grill. Nie wahaj się dłużej! Spakuj walizki już dziś.
Podróżujący i aktywności
Jeśli jesteś typem wędrowca i lubisz chodzić po górach, to w Piechowicach z pewnością spędzisz udane wakacje. Miejscowość położona jest między Karkonoszami a Górami Izerskimi, co sprawia, że często zatrzymują się w niej turyści spragnieni wspaniałych widoków. Wybierz się na punkt widokowy Śnieżne Kotły, z którego rozpościera się panorama całej okolicy – zobaczysz stąd Karkonosze, Góry Izerskie, Kaczawskie, Rudawy Janowickie, Kotlinę Jeleniogórską, a czasami także górę Ślężę. Przejdź się na spacer do wodospadu Szklarki, który jest drugim po Kamieńczyku najwyższym wodospadem w Karkonoszach – liczy 13,3 metra. Warto też zaplanować wędrówkę na Wielki Szyszak (1509 metrów n.p.m.), położony na granicy z Czechami, niedaleko Śnieżnych Kotłów, a także obejrzeć panoramę okolicy z punktu widokowego Złoty Widok. W kwietniu przyjedź w okolice Piechowic, aby zobaczyć pięknie kwitnące krokusy. Rosną one w rezerwacie w Górzyńcu, położonym w Górach Izerskich. Rezerwat krokusów utworzono w 1962 roku, a w 1999 roku ich populacja liczyła 1350 sztuk.
Piechowice dla miłośników zwiedzania zabytkówW Piechowicach odwiedź zabytkowy neoromański kościół parafialny pod wezwaniem świętego Antoniego, budowany w latach 1909-1911. Wybierz się też do Pałacu Pakoszów. Nie wiadomo, kiedy dokładnie został wzniesiony, jednak według archiwalnych dokumentów pierwszym właścicielem był Johann Martin Gottfried, burmistrz Jeleniej Góry, żyjący w pierwszej połowie XVIII wieku. Warto również zaplanować wycieczkę do okolicznych miast i miasteczek. W Szklarskiej Porębie udaj się do Muzeum Minerałów, obejrzyj Wlastimilówkę, czyli dom malarza Wlastimila Hoffmana, a także przespaceruj się po centrum miasta. W Jeleniej Górze wybierz się na rynek, na którym znajduje się XVIII-wieczny ratusz, Fontanna Neptuna i urokliwe kamienice. Zobacz pozostałości po murach miasta – Basztę Grodzką i Basztę Zamkową; zajrzyj do Katedry św. Erazma i Pankracego, obejrzyj kaplicę św. Anny i Bramę Wojanowską.
Jedną z ciekawych naturalnych atrakcji Piechowic jest tunel skalny, wydrążony w granitowej skale w latach 20. XX wieku. Znajduje się na drodze z Piechowic do Michałowic.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Piechowicach
Zwiedź ruiny zamku Chojnik. Zamek położony jest w Sobieszowie, czyli południowej dzielnicy Jeleniej Góry. Powstał w XIV wieku i spłonął w wieku XVII. Mieści się na wzgórzu – przygotuj się na godzinną wędrówkę. Warto jednak wiedzieć, że wysiłek wynagrodzą Ci wspaniałe widoki ze szczytu. Widać stamtąd Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, a także Kotlinę Jeleniogórską.
2. Naucz się grawerować na szkleWybierz się do znajdującej się w Piechowicach Huty Szkła Kryształowego Julia, której historia sięga XIX wieku, i weź udział w warsztatach malowania lub grawerowania na szkle. To ciekawe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych – rozwija umiejętności manualne i ćwiczy kreatywność. Warto tu wspomnieć też o historii huty – powstaje w 1842 roku z inicjatywy rodu Schaffgotschów jako Huta Josephine, po II wojnie światowej zmienia nazwę na Huta Julia, w 1999 roku kupuje ją amerykańska firma, a w 2006 roku pojawia się w rękach Polaków, którzy po kilkunastu latach wznawiają produkcję szkła.
3. Zobacz pomnik przyrodyW Piechowicach znajduje się niezwykły pomnik przyrody – 700-letni cis. Rośnie przy ulicy Żymierskiego, ma ponad 10 metrów wysokości i 300 centymetrów obwodu. Koniecznie zatrzymaj się przy tej ciekawej atrakcji przyrodniczej miasteczka!
4. Wybierz się na spacerPrzejdź się na spacer w Cichej Dolinie, której początek znajduje się w Piechowicach. Dolina liczy dwa kilometry i przepływa przez nią mały potok. Na jej terenie wytyczono ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą i jest to częste miejsce pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych. Ciekawostką jest, że w Cichej Dolinie w XIII wieku istniała prawdopodobnie huta szkła, będąca pierwszą znaną hutą na Śląsku.
5. Spróbuj lokalnych przysmakówSpróbuj kulinarnych specjałów tego regionu. Jednym z nich są sikorki karkonoskie, czyli placki z ziemniaków z dodatkiem czosnku i majeranku, a także kucmochy, czyli słodki przysmak wyrabiany z ciasta ziemniaczanego z makiem i cukrem pudrem.
6. Weź udział w Festiwalu dell’ArteWeź udział w wydarzeniu Festival dell’Arte, odbywającym się od kilku lat w różnych miejscach w tym regionie. Zobaczysz na nim wystawy rzeźb, malarstwa czy ceramiki, obejrzysz spektakle teatralne czy posłuchasz muzyki na żywo
7. Wejdź na najwyższy szczyt KarkonoszyWłóż wygodne buty i zaplanuj wędrówkę na Śnieżkę (1602 metry n.p.m.), będącą jednocześnie najwyższym szczytem Karkonoszy i najwyższym szczytem Sudetów i Republiki Czeskiej. Na sam szczyt dojdziesz kilkoma szlakami turystycznymi: najłatwiejszymi są szlaki zielony i żółty, które prowadzą od strony Czech, jednak możesz też udać się na Śnieżkę szlakiem czerwonym, prowadzącym przez Dolinę Łomniczki. Wspaniałe widoki gwarantowane!