Agroturystyka w Lubinie
Znaleźliśmy 7 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Lubin (Niemcy), które mogą być interesujące
Agroturystyka w Lubinie
Macie ochotę zanurzyć się w zupełnie innym świecie? Potrzebujecie solidnej kąpieli leśnej na już? Pod Berlinem rozciąga się przepiękna i trochę bajkowa kraina Spreewaldu, rezerwat Biosfery UNESCO. Dla pełni kontaktu z naturą zatrzymajcie się w okolicznym ośrodku agroturystycznym. Stolicą regionu jest Lubin, czyli Lübbenau, gdzie znajdziecie największy wybór agroturystyk. Najbardziej spragnieni zacisznej zieleni mogą nawet zamieszkać na terenie samego rezerwatu!
Niemiecka WenecjaW Lubinie pozostaniecie w kontakcie z naturą przez cały pobyt. Zapewnią Wam to komfortowe ośrodki agroturystyczne. Lubin jest doskonale przygotowany na przyjazd nawet dużych grup odwiedzających. Miejsca znajdą się tu nawet dla 20-osobowej wycieczki. Tu zaszyjecie się z książką lub kubkiem kawy na werandzie lub w zielonym ogrodzie Waszego ośrodka. Możecie tu liczyć na bezproblemowy dostęp do internetu przez Wi-Fi oraz parking. Niektóre ośrodki udostępniają funkcjonalną kuchnię. Niektórych nie będziecie chcieli opuszczać, ponieważ oferują także saunę i jacuzzi. A to wszystko – przypominamy – zaledwie godzinę drogi od polskiej granicy.
Podróżujący i aktywności
Niemiecki region, który szumnie zapowiadany jest jako „Niemiecka Wenecja” lub „Wenecja Brandenburgii” skomplikowaniem siatki kanałów wręcz przerasta Wenecję! To łącznie aż 300 kilometrów wodnych traktów. Tu zdecydowanie można się rozpędzić i rozwinąć dobrą prędkość. Szprewald to królestwo kajaków i rowerów, więc można tu zrobić i dzień nóg, i rąk. I właśnie dlatego po wypełnionym wysiłkiem dniu możecie skorzystać z oferty SPA i wellness lub odpocząć w jednej z klimatycznych miejscowości. Na przykład w Lehde lub Leipe. W Burgu znajdziecie kompleks basenów termalnych Spreewald Therme z grotami solankowymi, a w Chociebużu można popływać na basenie olimpijskim.
Lubin dla rodzin z dziećmiRodzinne wakacje w dżungli? Wystarczy odjechać zaledwie 60 kilometrów od polskiego granicy, by wejść z dzieciakami w świat nienaruszonych ręką człowieka kanałów. Tu czeka Was sporo rodzinnych wyzwań podczas podróżowania przez region kajakiem. Na przykład śluzy trzeba tu własnoręcznie otwierać i zamykać! Na rowerze możecie przemierzyć trasę „Szlakiem ogórka”, Gurkenweg, która łącznie liczy aż 260 kilometrów. Więcej o regionie możecie dowiedzieć się, odwiedzając Muzeum Szprewaldu, które mieści się w zabytkowej siedzibie. Po długich rodzinnych wędrówkach możecie odpocząć w licznych okolicznych basenach. Nie możecie przegapić pływania z pingwinami Spreewelten w Lübbenau (rodzice – nie przegapcie strefy wellness). A jeśli to nie poskromi Waszej potrzeby wodnych wrażeń, niedaleko stąd jest słynna podberlińska Tropical Island!
Lubin dla miłośników naturyKanały Szprewaldu są rezerwatem biosfery UNESCO. To właściwie najlepsza rekomendacja dla miłośników przyrody. Krajobraz kanałów Szprewy powstał jeszcze w epoce lodowcowej. Tu nacieszycie oczy gęstymi lasami, dziewiczymi łąkami i przepięknymi, naturalnymi kanałami. Odwiedźcie zatrzymaną w czasie wioskę Wotschofska, gdzie drzewa dorastają do 30 metrów wysokości. Nad jeziorem Briesensee znajdziecie plażę i miejsce do kąpieli, zresztą niejedyne w tym regionie. Wracając do agroturystyki w Lubinie po całym dniu wrażeń, zatrzymajcie się przy ulicy Gurkenmeile (Ulicy Ogórkowej), gdzie możecie kupić ogórki i inne regionalne specjały na kolejną wyprawę.
W czerwcu w Szprewaldzie odbywa się nocny festiwal światła, podczas którego organizowane są nocne rejsy łódkami.
7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Lubinie
Wenecjanie mają swoje gondole, a Szprewald – łodzie płaskodenne. To tradycyjne łodzie ze sternikiem, który nawiguje za pomocą długiego wiosła. Siedzi się tu za...stołem. Będąc w rezerwacie Szprewaldu, trzeba przynajmniej raz wsiąść na pokład i przemierzyć tutejsze kanały z doświadczonym sternikiem za plecami.
2. Powróć w zabudowaniaJeśli będziecie chcieli na chwilę przypomnieć sobie, jak żyje się w cywilizacji, wybierzcie się na stare miasto w Lubinie. Znajdziecie tu szereg zabytkowych kamieniczek oraz kościół św. Mikołaja. W mieście znajduje się także przepiękny renesansowy pałac z zadbanym kompleksem ogrodowo-parkowym, który został wpisany na listę UNESCO!
3. Jedz ogórki do woliMieszkańcy dumnie mówią, że ogórki to chluba Szprewaldu. Jednym ze specjałów regionu jest gurkensalat, czyli sałatka przygotowana ze świeżych ogórków z kwaśną śmietaną. Spróbujcie też tutejszych ogórków kiszonych. Przygotowuje się je według tradycyjnej receptury, a nazwa ogórki ze Szprewaldu jest zarejestrowana i chroniona.
4. Zobacz skrytą w lesie wioskęSzprewaldzką kulturę rybołówstwa oraz uprawiania warzyw można podglądać w wiosce Leipe, skrytej pośród lasu. Przez wieki jedynym sposobem dotarcia do wioski była wyłącznie droga wodna. Dzięki temu zachowało się tu wiele tradycyjnych domostw.
5. Pożyw się piwną zupąMieszkańcy Szprewaldu mają sposób na ugotowanie aromatycznej zupy – dodają do niej piwa. Tak przyrządzają m.in. zupę rybną, gęsto zabielaną śmietaną. Podobny piwny aromat można wyczuć także w zupie gulaszowej.
6. Odwiedź słynny PoczdamTu działa się historia! Ale zanim w 1945 r. zjechali się tu możni świata, Poczdam był ważnym miastem Prus, wyplenionym po brzegi zachwycającymi pałacami i parkami królewskimi. Dziś miasto jest perełką wpisaną na światową listę dziedzictwa UNESCO.
7. Cofnij się do XIX w.W Lehde mieści się najstarszy skansen w Brandenburgii. Cofniecie się tu do serbołużyckiej wioski z XIX w. i poznacie zwyczaje, stroje oraz kulturę tej ludności, która od wieków pielęgnuje swoją odrębność, stawiając czoła germanizacji – kiedyś przymusowej, dziś samoistnej.